کاربرد ترمووود

چوب-ترمو-ترمووود-چوب-روس-آراد-چوب-ایرانیان-2

کاربرد ترمووود

لازمه استفاده صحیح از چوب ترمو در دنیای وسیع این صنعت آشنایی با کاربرد ترمووود می باشد. چوب های ترمو با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد (ضد پوسیدگی، ضد حمله حشرات و کپک، مقاوم در هر شرایط آب و هوایی و…) و همچنین با توجه به ضخامت و عرض های متفاوت، کاربرد های زیادی دارد.

بخشی از کاربرد ترمووود به شرح ذیل می باشد:

 کفپوش یا کف تایل، نمای ساختمان، استفاده در فضای داخلی و خارجی، مبلمان شهری ، فلاورباکس، آلاچیق و پرگولا، درب، پنجره، قرنیز، فینگر جوینت، تولید  ظروف و وسائل و…

چوب-ترمو-ترمووود-چوب-روس-آراد-چوب-ایرانیان-1
چوب-ترمو-ترمووود-چوب-روس-آراد-چوب-ایرانیان-1

آشنایی با ضخامت های ترمووود و کاربرد آن ها:

ضخامت 16 (1سانت و 6 میلی متر) / 19 ( 1سانت و 9 میلی متر):

ترمووود 16 و 19 جزء پرفروش ترین و پرکاربرد ترین ضخامت های ترمو می باشند. این ضخامت ها با عرض 92 میلی متر،117 میلی متر و 140 میلی متر قابل ارائه به مشتریان عزیز هستند. چوب ترمو با سطح مقطع مذکور جهت استفاده در نمای ساختمان، دیوار پوش، فلاور باکس، تولید ظروف چوبی و… می باشند.

لازم به توضیح است که این ضخامت به علت سبک بودن و ضخامت کم، قادر به تحمل فشار زیاد نمی باشد بنابراین به صورت الوار قابل استفاده در کف نبوده و فقط به صورت کف تایل(تحمل فشار به واسطه زیره پلاستیکی) برای کفپوش مناسب می باشد.

ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان11
ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان11
آراد-چوب-ایرانیان--کف-تایل--کفپوش-9
آراد-چوب-ایرانیان–کف-تایل–کفپوش-9

ضخامت 26 (2سانت و 6 میلی متر) / 24 ( 2سانت و 4 میلی متر):

این ضخامت ها با عرض 92 میلی متر،117 میلی متر و 140 میلی متر قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشد. ترمووود با این ضخامت به علت سنگین بون به هیچ عنوان مناسب استفاده در نمای ساختمان و یا دیوار پوش نمی باشد اما مهمترین کاربرد آنها استفاده  به صورت کفپوش در  کف تراس، روف گاردن، دور استخر، در فضاهای مرطوب مثل سونا، جکوزی و حمام می باشد.

آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-2
آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-2

ضخامت 42 (4سانت و 2 میلی متر) :

این ضخامت با عرض های  42 میلی متر، 68 میلی متر، 92میلی متر و 140 میلی متر قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشد. چوب ترمو با این ضخامت کاربرد های متفاوتی در معماری مدرن و کلاسیک دارد به طور مثال از چوب 42*42 می توان در اجرای نمای ساختمان با طراحی لوور استفاده نمود. همچنین این گروه از ترمووود ها نقش بسیاری در ساخت آلاچیق، پرگولا و  مبلمان شهری دارند.

آراد-چوب-ایرانیان-روف-گاردن-کف-تایل-ترمووود-آلاچیق-پرگولا-7
آراد-چوب-ایرانیان-روف-گاردن-کف-تایل-ترمووود-آلاچیق-پرگولا-7
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید