نمای ساختمان

آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-چوب-نما-نصب-ترمووود-

نمای ساختمان

 نمای ساختمان علاوه بر حفاظت ساختمان در برابر عوامل متعدد، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد. در طراحی نما عوامل بسیاری از جمله شرایط آب و هوایی، شرایط جغرافیایی، سلیقه کارفرمایان، تعداد طبقات، کاربری ساختمان و … مطرح می باشد.

نمای ساختمان تنها عاملیست که در وهله اول نظر مشتریان را به خود جلب نموده و هرچه این طراحی زیباتر باشد، جذابیت ساختمان بیشتر می شود. با توجه به این موضوع، نکات بسیاری در طراحی نما باید رعایت شود تا اثرگذاری آن را دو چندان کند. یکی از این موارد، استفاده از متریال های باکیفیت، با دوام و توام با زیبایی خاص مانند چوب ترمو (چوب نما) می باشد.

آراد-چوب-ایرانیان--کف-تایل--کفپوش-12
آراد-چوب-ایرانیان–کف-تایل–کفپوش-12

چوب ترمو(چوب نما):

همانطور که می دانید ترمووود طی سه مرحله جهت خروج تدریجی آب، صمغ چوب وخشک کردن چوب در دمای 180 درجه سانتی گراد بدون حضور اکسیژن صورت می گیرد. در این فرآیند زنجیره سلولزی چوب شکسته شده و ساختار شیمیایی آن تغییر می کند. آب و رزین موجود در چوب خارج شده و آوند ها خشک می شوند بر همین اساس چوب در برابر حمله حشرات، قارچ، کپک و تاب برداشتن مقاوم می گردد. در فرآیند ترمووود رنگ چوب تغییر کرده و تیره می شود همچنین چوب های تولیدی عایق حرارتی بوده و در برابر پوسیدگی مقاوم می باشند. با توجه به این ویژگی های منحصر به فرد ترموود و زیبایی خاص آن بهترین متریال برای طراحی های مدرن نما می باشد.

آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-چوب-نما-نصب-ترمووود2-
آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-چوب-نما-نصب-ترمووود2-

نصب ترمووود:

سطحی که چوب ترمو روی آن نصب می شود باید کاملاً ساده و بدون پستی و بلندی باشد همچنین با توجه به فضایی که باید ترمو شود باید از زیرسازی سیمانی یا فلزی استفاده نمود. زیر سازی سیمانی بیشتر مخصوص نما می باشد که در این روش حدود ۴ سانتی متر سیمان استفاده می شود در مرحله بعد روی این سیمان ها از چوب زیر سازی استفاده می شود تا چوب ترمو به راحتی نصب گردد. برای نصب ترمووود روی نما باید از پیچ های رنگی گالوانیزه و یا کلیپس مخصوص استفاده نمود.

آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-چوب-نما-نصب-ترمووود3-
آراد-چوب-ایرانیان-ترمووود-چوب-نما-نصب-ترمووود3-

برای ماندگاری بیشتر چوب ترمو لازم است نکاتی را رعایت نمایید:

نکته اول: استفاده از رنگ های ترمووود جهت حفظ چوب های ترمو در برابر اشعه uv خورشید می باشد و بهتر است از رنگ های پایه روغن برای ماندگاری بیشتر استفاده شود.

نکته دوم: استفاده از نور پردازی های مختلف که سبب افزایش زیبایی می شود.

منبع: سایت آراد چوب ایرانیان www.awi.co.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید