فلاورباکس چوبی

فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-12

فلاورباکس چوبی

فلاورباکس چوبی یا همان جعبه گل در واقع یک جعبه خالی با ابعاد متنوع است که داخل آن خاک و گیاه قرار داده می شود. با توجه به نوع زندگی این روزها و تبدیل شدن خانه هایی با حیاط بزرگ به آپارتمان، کمبود فضای سبز به خوبی حس می شود. بر همین اساس برای پر شدن این خلاء، چند سالیست که در فضای داخلی و خارجی جایی برای فلاورباکی تعبیه می گردد. این جعبه های گل می تواندد روی دیوار، روی زمین و یا حتی معلق نصب گردند.

فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-1
فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-1

جنس فلاور باکس:

فلاورباکس ها می توانند چوبی، فلزی، بتنی، سنگی و یا از جنس چوب پلاست باشند. اما شرکت آراد چوب ایرانیان همواره به کارفرمایان فلاورباکس هایی از جنس ترمووود را پیشنهاد می دهد. در این نوع فلاور باکس، کم وزن بودن و ضد آب بودن 2 فاکتور مهم نسبت به سایر متریال ها محسوب می گردد. همچنین طبیعی بودن ماهیت چوب حس مطبوعی را برای بیننده ایجاد می کند.

با توجه به اینکه محیط فلاورباکس چوبی در اثر آبیاری گیاهان همیشه مرطوب است لذا ترموود بسیار گزینه مناسبی می باشد. زبرا یکی دیگر از مهمترین مزیت های ترمووود ضد قارچ،کپک و حمله حشرات بودن آنهاست.

فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-3
فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-3

محل استفاده از فلاور باکس:

از فلاور باکس های چوبی می توان در فضای داخلی و خارجی استفاده نمود . برخی از این مکان ها عبارتند از : تراس (دیوار یا کف)، کنار پنجره، باغ و باغچه، ورودی درب ساختمان ، روف گادن، مبلمان شهری و ….

فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-37
فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-37

نکات مهم:

ابعاد، رنگ و مدل های متفاوت از فلاورباکس چوبی براساس سلیقه کارفرما و متراژ پروژه قابل تغییر  می باشد.

استفاده از رنگ برای باکس های گل باعث آنتی uv شدن چوب ها و مقاومت بیشتر آنها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی می شود.

داخل برخی از فلاورباکس ها با توجه به درخواست کارفرمایان کاملا عایق شده و به راحتی خاک و گل داخل آن قرار داده می شود اما در برخی از مواقع طبق سلیقه ی کارفرما گل به همراه گلدون داخل فلاورباکس قرار می گیرد که در اینصورت نیاز به عایق کاری نمی باشد.

فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-4
فلاور-باکس-چوبی-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-4

منبع: سایت آراد چوب ایرانیان www.awi.co.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید