اتصالات ترمووود

اتصالات-ترمو-نصب-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-3

اتصالات ترمووود

منظور از اتصالات ترمووود متریال های متفاوتی ست که باعث اتصال چوب ترمو و چوب زیر کار به سطح زیر می شود. این اتصالات براساس ضخامت ترمووود، چوب زیر کار و همچنین با توجه به موقعیت نصب ترم. تعیین می گردد.

اتصالات-ترمو-نصب-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-1
اتصالات-ترمو-نصب-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-1

انواع اتصالات :

روی سطح می توان از چسب، پیچ، میخ و گیره پروفیکس استفاده نمود که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 چسب pu:

 به طور معمول این روش برای ساخت وسایل دکوری چوبی استفاده می شود و با توجه به مقاومت بسیار کم در برابر آب و طولانی بودن زمان خشک شدن برای چوب های کف و نما کاربردی ندارد.

 پیچ:

 پرکاربردترین و بهترین روش نصب ترمو برای فضای بیرون استفاده از پیچ های گالوانیزه و ضد زنگ می باشد. بهترین سایز پیچ ها ۴ سانت می باشد . استفاده از پیج هایی با سایز بزرگتر باعث ترک خوردگی در چوب می شود. پیچ های رنگی برای نما یا کف به فاصله ۴۰سانتی متر از همدیگر نصب شده و به خوبی ترموود را روی سطح نگه می دارند و همچنین با توجه به هم رنگ بودن آنها با ترموود به زیبایی پروژه لطمه‌ای وارد نمی شود. از این پیچ ها برای نصب ترمووود روی نما، کف، فلاور باکس و…استفاده شده و قیمت آن با توجه به ضد زنگ بودن، استحکام و مقاومت بالا بسیار مقرون به صرفه امی باشد. این پیچ ها در ۲ رنگ قهوه ای تیره و روشن در سایت آراد چوب ایرانیان موجود می باشد.

اتصالات-ترمو-نصب-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-12
اتصالات-ترمو-نصب-ترمووود-آراد-چوب-ایرانیان-12

 میخ:

از میخ برای ساخت وسایل چوبی و فلاور باکس و پوژه‌های داخلی استفاده می شود. پس از نصب روی سطح ترمو به هیچ عنوان مشخص نمی باشد. سرعت اتمام پروژه با استفاده از میخ بسیار بالا میرود اما با توجه به اینکه این میخ ها ضد زنگ نبوده ممکن است در معرض آب و رطوبت زنگ بزند.

گیره پروفیکس:

 گیره پروفیکس یا گیره فلزی ترمووود یا کلیپس خرچنگی برای نصب چوب های کف و نما و کاربرد بسیاری دارد جنس این کلیپس ها گالوانیزه بوده و به هیچ عنوان زنگ نمی زند.

برای استفاده از این کلیپس ها باید چوب هایی با ضخامت 19میلی متر به بالا استفاده شود و در کنار چوب ها شیار ایجاد شود. تا گیره به راحتی در بین این شیار ها قرار گیرد سپس گیره را با پیچ به سطح وصل نموده و به هیچ عنوان روی چوب اثری از آن باقی نمی ماند. گیره ها از لحاظ قیمت نسبت به مابقی روش های اتصال گران تر بود اما مهمترین مزیت آن مخفی بودن روی سطح کارمی باشد.

آراد-چوب-ایرانیان--کف-تایل--کفپوش-12
آراد-چوب-ایرانیان–کف-تایل–کفپوش-12

منبع: سایت آراد چوب ایرانیان www.awi.co.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید